Titanyum Çinko Çatı Titanyum kenet çatı

Titanyum Kenet Çatı

Titanyum çinko en çok tercih edilen çatı kaplama örtüsüdür.Herhangi bir şekilde dış deformasyonlara mağruz kalmadığı sürece ömür boyu kalıcı bir çatı örtüsüdür.
Titanyum çinko alaşımın temelini  %99,995 oranında elektrolit-saf çinko oluşturmaktadır. Bu alaşıma nicelikleri kesin olarak belirli az miktarda bakır ve titanyum eklenmektedir. Alaşımın içeriği, malzeme teknolojisi özellikleri gibi aktörlerin yanı sıra patina tabakasının rengini belirlemede de önem taşımaktadır.

Titanyum Çinko Çatı Nasıl Yapılır

  • Titanyum çinko çatı kaplama sistemini genellikle ahşap kadronlar üzerine paslanmaz kenet klipsi ile montaj edildikten sonra, bu sistemin adından da anlaşılacağı üzere kenetlenerek montajı yapılır.
  • Estetik uzun ömürlü ve su almama garantili kaplama sistemidir.
  • Çatı yüzeyi delinmeden monte edilir, montajın hemen ardından saclar (pense veya robot) yardımı ile birbirlerine kenetlenirler bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlar.
  • Ahsap çıtalara monte edilen bu klipsler sayesinde uzun boylu metal malzemelerin ısıl genişlemesini absorbe etmektedir.
  • Çatı detayı ;mahya, sıva dibi, duvar cephe birleşimleri, saçak altı gibi bölgeler özel preslerde şekillendirilerek montajı yapılır
çıtalı kenet çatı

çıtalı kenet çatı

kenet çatı

kenet çatı

kenet çatı kaplama

kenet çatı

Scroll to Top