Kenet Çatı Kenet çatı,kenet çatı detayı,kenet çatı nedir

kenet çatı

kenet çatı detayı

Kenet Çatı Nedir?

Kenet çatı metallerin (sac,alüminyum,bakır,çinko.vb) makina ile istenilen boylarda üretilerek çatı ve cephelerde sabit-hareketli klipsler yardımı ile montaj edilerek uygulanmaktadır. Kenet çatı % 5 eğimli çatılarda bile % 100 sızdırmazlık sağlamasından dolayı tercih edilen çatı kaplama tipidir. Yapılan montaj sonrasında çatı sacları % 100 sızdırmazlık sağlaması,bütün çatı projelerine uygulanabilmesi ve istenilen boyda üretilmesinden dolayı çok fazla talep gören çatı kaplama tipidir.Bütün çatı projelerine yapılabilirliği (Tonoz, kubbe, beşik ,zarf çatı v.s.) sebebi ile mimari projelere sınırsız özgürlük sağlayan çatı kaplama sistemidir.Ayrıca solar güneş enerji panellerinin montajı diğer çatı sistemlerine göre, çatı delinmeden yapıldığı için birçok fabrika,imalathane vb. mekanlar kenet çatı kaplamayı tercih etmektedir. Cephe kaplama olarak da yapılabilen kenet cephe,düşük maliyet ve hızlı çözümler sunarak projelerde kullanılmaktadır.Malzeme seçimi geniş olan kenet çatı bütün metal malzemeler ve istenilen ral kodlarında uygulamaktayız.Tercihe göre kenet sac kalınlıkları 0,50-0,60-0,65-0,70-0,80-0,90 ve 1 mm olarak yapılabilmektedir.Kenet çatı fiyatları uzun ömrü sayesinde bakım ve yenileme ihtiyacı duymadığından diğer çatı sistemlerine göre ekonomiktir.

Kenet Çatı Nasıl Yapılır

  • Kenet sacların kaplama sistemin konstrüksiyona montaj şekli, bu sistemin adından da anlaşılacağı üzere kenetlenerek montajı yapılır.
  • Estetik uzun ömürlü ve su almama garantili kaplama sistemidir.
  • Sac yüzeyi delinmeden monte edilir, montajın hemen ardından saclar (kenet pensesi veya robotlu kenet) yardımı ile birbirlerine kenetlenirler bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlar.
  • Sacların birleşimi içerisinde kalan kenet klipsleri yapıya sabitlenerek çatıyı sabitler.
  • Konstrüksiyona monte edilen bu klipsler sayesinde uzun boylu metal malzemelerin ısıl genleşmeleri absorme edilmektedir.
  • Boyalı-boyasız galvanizli sac,boyalı-boyasız alüminyum,titanyum çinko ve bakır malzemeler kullanılır
  • Kenet çatı detayı ;mahya, sıva dibi, duvar cephe birleşimleri, saçak altı gibi bölgeler özel preslerde şekillendirilerek montajı yapılır
kenet çatı kaplama,metal kenet çatı,kenetli çatı ankara

kenet çatı

çıtalı bakır kenet çatıKenet Çatı Ges Montaj detayı

Scroll to Top